Hetkel toimumas

keskväljaku pisipilt Elamuskeskus Tuuletorn Smart Marina Paluküla terviserajadsuuremõisa koelmualadNaistlaiu sadam

Lõppenud projektid

Kärdla kanalisatsioonKäina kultuurikeskuse renoveerimineProjekt Smart PortsMaritime SafetyMerepääste võimekuspargi 3 lammutus- ja korrastustöödKärdla-Pühalepa kergliiklustee

« Tagasi

Käina osavallal avanes võimalus taotleda Tuuletorni täiendavat rahastamist

Elamuskeskus Tuuletorni projekti rahastati EASi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest osaliselt, sest vooru eelarve sai täis. Eelmise nädala lõpus andis EAS teada, et Riigi Tugiteenuste keskusel on võimalik pakkuda Tuuletornile siiski täiendavat rahastust kuni 1,05 miljonit eurot ja Tuuletorn vastavad taotlused ka esitas.  

Tuuletorni projekti kogumaksumus oli 2 857 152 eurot, millest omafinantseering 2 002 758  eurot ja algselt määratud toetus 854 394 eurot. Koos 1,05 miljoniga kujuneks toetuse suuruseks 1 906 339 miljonit eurot, mis moodustaks 71,52 protsenti EAS rahastatud projekti kuludest.  

Käina osavalla vanem Omar Jõpiselg kommenteeris, et positiivse tagastusotsuse korral teeb vald otsuse, kuidas tagastatavat raha kasutada. Oma sooviavalduse selles osas esitab kindlasti ka Tuuletorni meeskond. 

"Käimasolev hooaeg on näidanud, et tähelepanu vajab just hooajavälise tegevuse osa ja mõne pisipuuduse likvideerimine, bowlingu rajamine, audiotõlke lisamine lisaks inglise keelele, vaateplatvormi täiendamine ja paari vanuserühma eksponaatide täiustamine hooajaväliseks korduvkülastuseks," loetles Jõpiselg, mis  võiks elamuskeskust veelgi paremini toimivaks muuta. 

Hiiumaa Elamuskeskus Tuuletorn on aastaringselt külastajatele avatud peresõbralik, elamuslikku ja harivat meelelahutust pakkuv ning Hiiumaad tutvustav terviklik turismiatraktsioon, mis asub kuuel korrusel 700 ruutmeetril. Elamuskeskuse ehitusliku põhiprojekti koostas projekteerimisettevõte OÜ Esplan, arhitektuurilised lahendused Architect 11 arhitektid. Tuuletorni ehitas AS Eston Ehitus. Ekspositsiooni autor on produktsiooniettevõte Motor.