Bussiliiklus

20.04.2022

Muud muudatused

Seoses suveajale üleminekuga asendus alates 28. märtsist reedeti käigus olev liin 6423 Kärdla-Heltermaaa-Kärdla, mis väljub Kärdlas 14.15 ja Heltermaalt 14.50,  liiniga 6422, mis väljub reedeti Kärdlast 13.45 ja Heltermaalt 14.20.

Alates 1. aprillist 10. juunini lisandub liinile 6371 Emmaste kool-Tohvri-Nurste-Emmaste teekonda Emmaste keskus, kust buss alustab kell 14.55. Ülejäänud teekond ja väljumisajad on tavapärased.  Muudatuse tõi kaasa Emmaste kooli remont, mil õppetöö toimub Emmaste keskuses asenduspindadel.

NB! Uudse võimalusena on valla kodulehe transpordi alajaotuses võimalus välja trükkida tähtsamate bussipeatuste reisijainfotahvlid – sama, mis on peatuses väljas. Täpsemalt: vald.hiiumaa.ee/valjumisajad

Alates 4. aprillist on ühistranspordis maski kandmine soovituslik, mitte kohustus.

 Maakonnaliinide täpsem info ja nõudeliinide tellimine Hansa Bussiliinide Hiiumaa infotelefonilt 5855 8338. Tööpäeviti kell 8-17 saab infot ka Kärdla bussijaamast, tel 463 1188.
 Reisiplaneerija ja 24h info: www.peatus.ee
Sõiduplaanid:
  • Paberil sõiduplaane saab bussijuhtidelt, Kärdla bussijaamast, Kärdlas Selveri infoletist, Käina Coopi infoletist ja osavallamajadest. 
  • Väljatrükiks sobiv fail nii maakonnaliinide kui kaugliinide sõiduplaanidest on lehe allosas seotud failide all.
  • Sõlmpunktide bussipeatuste reisijainfotahvlite failid leiate siit - sama silt, mis bussipeatuses üleval.

Maakonnaliini bussiga sõitmine on kõigile tasuta. Sõiduõiguse annab valideerimiskaart või 0pilet. Palume bussis sőiduőiguse saamiseks kasutada valideerimiskaarti.

Valideerimiskaardid on müügil:

  • Selveri infoletis
  • Hiiumaa Coop kaupluste kassades
  • Kärdla bussijaamas 

Kaart maksab 2 eurot. Kui kaarti ei ole, saab reisija bussijuhilt 0pileti. Maakonnaliini bussiga sõitmiseks ei ole vaja valideerimiskaarte isikustada.

KAUGLIINID

Kaugliin on tasuline. Aastaringselt sõidab kaugliine GoBus, suvel lisandub LuxExpress.

Sõidu sujumiseks soovitame pileti ette ära osta https://kaugliinid.pilet.ee/ või bussijaamast (lisandub teenustasu 1 euro). Kaugliinil valideerimiskaardi kasutamine annab võimaluse soodsamaks piletihinnaks - küsige täpsemalt GoBus infotelefonilt 640 4000.

Hiiu maakonna avalikke bussiliine teenindab alates 01.01.2022 AS Hansa Bussiliinid. Leping on kaheksaks aastaks. Tellijaks on Hiiumaa Vallavalitsus, rahastajaks 100% Eesti riik. 

NB! Reisijate ohutuse tagamiseks palume bussis sõites kinnitada turvavöö.

BUSSIPEATUSED

Heltermaa sadamas   - nii saabuvate kui ka väljuvate maakonnaliinide peatuse paviljon on Heltermaa sadama-alal sadamahoone vastas jahisadama poolses küljes (parvlaevalt maha sõites paremat kätt). 

NB! Ukrainakeelne kokkuvõte Hiiumaa ühistranspordist on lehe allosas seotud failide all.

Õpilaste transpordi korraldamise ja sõidukulude hüvitamise kord Hiiumaa vallas: https://www.riigiteataja.ee/akt/427082019014