Bussiliiklus

09.11.2022

Bussiliinidel algas sügis

Alates 1. oktoobrist 2022 on muudatusi maakonnasiseste bussiliinidel. Vastav kokkuvõte ja uus koondsõiduplaan on veebilehe allosas. 

Maakonnaliinidel sõitmine on kõigile jätkuvalt tasuta, kaugliin pealinna suunas on tasuline.

Rohukülast Haapsalusse ja tagasi saab tellida tasulist nõudeliini bussi 1A. Sõidusoovist tuleb märku anda hiljemalt sõidule eelneva päeva kell 18.00-ks telefonil 612 0063.  Kui tellimise tähtaeg on möödas, tasub samalt numbrilt küsida, kas buss on juba tellitud - siis saab seda siiski kasutada. Ettetellimisel sõidab liin 1A kogu marsruuti, sõltumata tellimuse sihtkohtas. Liini 1A pileti hind on kõigile sõitjatele 2 eurot (sh õpilased ja pensionärid). Tasuta sõidu õigus on ainult ühistranspordiseaduses § 34 alusel antud isikutele.  

Bussireisija meelespea sõidu sujuvaks kulgemiseks:

 • peatuses olen vähemalt 5 minutit ennem eeldatavat väljumisaega;
 • bussisõidu kiiremaks registreerimiseks kasutan sõidukaarti – nii saab buss paremini graafikus püsida;
 • bussisõidu ajal kinnitan turvavöö, see on kohustuslik;
 • nõudeliini või -lõigu tellimiseks helistan varakult Hansa Bussiliinide Hiiumaa esindusse, tel 5855 8338.
 • kui on maakonnaliini bussiliiklusega seotud küsimusi, võtan esmalt ühendust Hansa Bussiliinidega – nt kui laev hilineb ja tahan olla kindel, et maakonnaliini buss ära ootab jmt

Sõidukaarte saab osta kõigist Hiiumaa Coopi kauplustest, Selveri infoletist ja Kärdla postkontorist Keskväljak 3 Kärdlas. Kui sõidukaardi kasutusega on tõrkeid, saab küsida abi kaardi müügikohast (nt müüjal ununes kaart skanneerimata) või pilet.ee kodulehelt, nende infoliinilt 611 8000 või info@pilet.ee.

Sõiduplaanid
 • Paberil sõiduplaane saab bussijuhtidelt, Kärdla bussijaamast, Kärdlas Selveri infoletist, Käina Coopi infoletist ja osavallamajadest. 
 • Väljatrükiks sobiv fail nii maakonnaliinide kui kaugliinide sõiduplaanidest on lehe allosas seotud failide all.
 • Sõlmpunktide bussipeatuste reisijainfotahvlite failid on uuendamisel, kuna sõiduplaanid äsja muutusid. NB! Sellel on kõrvuti tulbas suvine ja talvine sõiduplaan.

Nõudeliinid ja -lõigud

 • Maakonnaliinidest kümnendik toimib nõudena, seega buss sõidab ettetellimisel. Nõudepeatusest pealemineku soovist saab märku anda helistades Hansa Bussiliinide infonumbrile hiljemalt bussi algpeatusest väljumise ajaks. Varahommikul, enne 8 väljuval liinil sõidu soovist tuleb teada anda eelmisel õhtul kella 21ks. Kui nõudeosa soovija on juba nõudeosaga liini bussis, siis piletit nõudepeatusesse ostes ongi tellimus antud. Mida varem info bussifirmani jõuab, seda parem.

 • Kust saab teada, kas soovitud peatus on nõudena?

  Valla kodulehe transpordiosast leiab tähtsamate peatuste reisijainfotahvlite failid, mida saab välja trükkida ise või küsida neid osavallamajast.

  • Peatus.ee-s on nõudeliini info kirjas sõiduplaani juures – kui valite konkreetse liini sõiduplaani ja selle ülaserval "Liini info".  Avavaates kellaaegade juures nõudeosa kohta infot ei näe.
  • Peatuses oleval reisijainfotahvlil on nõudeliinide juurde märgitud punasega "NÕUDELIIN".
  • Infot jagab ja nõudeliini tellimuse saab anda Hansa Bussiliinide telefonile 5855 8338.
  • Koondsõiduplaanis on nõudeosa kollaseks värvitud.

Ühistranspordis maski kandmine on soovituslik, mitte kohustus.

 Maakonnaliinide täpsem info ja nõudeliinide tellimine Hansa Bussiliinide Hiiumaa esindusest 5855 8338. Tööpäeviti kell 8-17 saab infot ka Kärdla bussijaamast, tel 463 1188.
 Reisiplaneerija ja 24h info: www.peatus.ee
Maakonnaliini bussiga sõitmine on kõigile tasuta. Sõiduõiguse annab sõidukaart või 0pilet. 

Kaart maksab 2 eurot. Kui kaarti ei ole, saab reisija bussijuhilt 0pileti. Maakonnaliini bussiga sõitmiseks ei ole vaja valideerimiskaarte isikustada.

Maakonnaliine sõidavad kahes suuruses bussid:

 • 3 Iveco Crossway bussi, kus on 38 iste- ja 30 seisukohta;
 • 8 Iveco Feniksbussi, kus on 25 iste- ja 11 seisukohta.

Kõik maakonnaliinide bussid on madala sisenemisega, bussides on kolmepunkti turvavööd ja alkolukud. Bussi tunneb ära heledal taustal pastelsete mummude järgi. Kujundus on saanud inspiratsiooni hiidlaste kultuuri ja eluviisi ajalooliselt kesksest sümbolist ehk kalast – ring kala silmast ja soomustik kala soomustest. Täpsemalt saab lugeda Hiiumaa stiiliraamatust.

Hiiu maakonna avalikke bussiliine teenindab alates 01.01.2022 AS Hansa Bussiliinid. Leping on kaheksaks aastaks. Tellijaks on Hiiumaa Vallavalitsus, rahastajaks 100% Eesti riik. 

KAUGLIINID

Kaugliin on tasuline. Aastaringselt sõidab kaugliine GoBus, suvel lisandub LuxExpress.

Sõidu sujumiseks soovitame pileti ette ära osta https://kaugliinid.pilet.ee/ või bussijaamast (lisandub teenustasu 1 euro). Kaugliinil valideerimiskaardi kasutamine annab võimaluse soodsamaks piletihinnaks - küsige täpsemalt GoBus infotelefonilt 640 4000.

BUSSIPEATUSED

Heltermaa sadamas   - nii saabuvate kui ka väljuvate maakonnaliinide peatuse paviljon on Heltermaa sadama-alal sadamahoone vastas jahisadama poolses küljes (parvlaevalt maha sõites paremat kätt). 

NB! Ukrainakeelne kokkuvõte Hiiumaa ühistranspordist on lehe allosas seotud failide all.

Õpilaste transpordi korraldamise ja sõidukulude hüvitamise kord Hiiumaa vallas: https://www.riigiteataja.ee/akt/427082019014